» » «Вони злетіли в небо журавлями»

«Вони злетіли в небо журавлями»

lyminec 19-02-2018, 16:13 757 Новини

«Вони злетіли в небо журавлями» - свято рідної мови, присвячене пам'яті героїв Майдану.

Метою свята було: вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, до рідної мови; розвивати в учнів почуття національної самосвідомості та громадянської активності; виховувати патріота, громадянина, готового захищати свою Батьківщину; сприяти тому, щоб діти усвідомлювали, що необхідно бути гідними громадянами України.

Під час проведення свята вихованці пригадали події, які ввійдуть у новітню історію 18, 19, 20 лютого чорними днями, коли беззаконно від куль снайперських відлетіли у небо трохи більше сотні білих лебедів... Але головне - ми пам’ятаємо якою ціною далися зміни. Нерівною була ця боротьба. Сила – проти гарячого серця. Зло – проти добра. Куля – проти мрії.

Минатимуть і дні, й роки,
Забудеться руїна,
Але в історію ввійдуть
Герої України.
Напишуть їхні імена
На обелісках слави.
Пишатись буде нація
Героями держави.
Стояли ж твердо до кінця,
Боролись за свободу,
Віддали молоді життя
За честь свого народу.
І плаче мати не одна —
Вже не побачить сина.
І батько плаче, і дитя,
Кохана і дружина.
Та пам’ять житиме в віках,
Не вмре і не загине.
Слава героям, слава їм
І слава Україні!

Також пригадали історію нашої рідної української  мови.  Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора – Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського , особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше Нечуєм- Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма видатними українцями.

Рідне слово. Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Вона мелодійна, ласкава,ніжна, багата.

«Вони злетіли в небо журавлями»