» » «А той третій празник — Святе Водохреща, радуйся!...»

«А той третій празник — Святе Водохреща, радуйся!...»

bdut 19-01-2020, 14:18 723 Новини

Ось  воно і прийшло — третє і завершальне свято Різдвяно-новорічного циклу — Водохреща (Богоявлення, Йордан). Після літургії, у пам’ять про хрещення Ісуса Христа в Йордані,  церковна громада села Гузіїв з отцем Б. Гаврилишиним проводили велике освячення води на річці Свічі.
    Після освячення води, скрізь лунали привітання: «Христос хрещається!» — «В річці Йордані!», якими закликали наймолодші колядники – вихованці гуртка «Театральне мистецтво» БДЮТ (кер. Сеньків С.І.)  у своїй віншувальній програмі. Трошки змерзлі колядники, пишаючись, що можуть вітати своїх рідних і знайомих, гордо та весело віншували, колядували і бажали миру, радості та добра всім присутнім.
     Це свято єднання і народження нових сподівань, адже очищуючись освяченою водою, ми немов заново народжуємося, позбавляючись негараздів.

«А той третій празник — Святе Водохреща, радуйся!...»