» » Обласний конкурс юних фотолюбителів (15-16.05.2018 року)

Обласний конкурс юних фотолюбителів (15-16.05.2018 року)

lyminec 16-05-2018, 17:05 743 Новини

Вже другий рік поспіль в Будинку дитячої та юнацької творчості м. Болехова проводяться обласні змагання юних фотолюбителів.

Метою конкурсу є: підвищення ролі мистецтва фотографії у морально-естетичному вихованні підростаючого покоління; стимулювання інтелектуального та духовного  розвитку дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації; організація змістовного дозвілля дітей та юнацтва та підвищення майстерності вихованців гуртків та учнів.

Таку добру і корисну традицію Івано-Франківський державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді започаткував вже давно, але другий рік поспіль проводиться в Болехові завдяки Костіву Олегу Володимировичу, керівнику гуртка цифрової фотографії міського БДЮТ. Адже, його діти понад 10 років є щорічними переможцями Всеукраїнських і Міжнародних фотозмагань.

Перший день, 15 травня, роботу ми розпочали з відкриття змагань та нагородження дітей в заочному конкурсі  обласного етапу Всеукраїнського конкурсу юних фотолюбителів «Моя Україно!» На відкритті були присутні секретар міської ради Герецький І.Г., Черневий Ю.І.- директор Прикарпатського лісогосподарського коледжу, відомий фотохудожник, науковець та Лісецька Г.Я. – завідувач міського методичного центру управління освіти виконавчого комітету Болехівської міської ради.

На конкурс приїхали 16 команд  з усіх районів та ОТГ нашої області  та команди з Чернівецької  та Тернопільської областей. Програму прикрашали художні номери танцювального гуртка БДЮТ «Блискавка», яким керує В.Чучвич.

Керівники команд в’язали участь у конкурсі на тему «Місто, яке я відвідав» на приз міського голови Мельника Б.М. В той час з дітьми в приміщенні БДЮТ проводився теоретичний залік, фотографування «Бліц», майстер-клас  фотохудожниками.

На вечерю та нічліг гостинно відкрив двері жіночий монастир с.Гошева.

А журі, в складі 8 членів залишилось оцінювати та підводити підсумки роботи першого дня. Велися гарячі дискусії при оцінюванні дитячих робіт та тестів. Також журі оцінило роботи керівників на приз мера міста.

Другий день змагань був не менш насиченим. Зранку, 16 травня о 05.30год. діти піднялися разом з керівниками та організаторами змагань на Ясну гору с. Гошева  для того, щоб сфотографувати схід сонця на приз директора ОДЦНТТУМ  Кодрі В.В. «А на Ясній горі сонце сходить». Погода не сприяла для фотографування, але діти справилися бездоганно.

Далі відповідно до програми діти вирушили на екскурсії в краєзнавчий музей м. Болехова ім. Р.Скворія та Прикарпатський лісогосподарський коледж. А в другій половині дня відбулося нагородження та закриття обласного конкурсу  юних фотолюбителів. Журі оперативно оцінило ранкову  роботу  учасників. А нагородити та підвести підсумки змагань прийшли  Логінська Т.П. – головний спеціаліст управління освіти  виконавчого комітету Болехівської міської ради та Герецький І.Г. – секретар міської ради.

Приємною несподіванкою для присутніх стали підсумки. Адже, крім дипломів було вручено багато призів. А саме :
  • За І-ІІІ місця в конкурсі на приз голови міста м.Болехова переможці отримали цінні подарунки від секретаря міської ради Герецького І.Г, який також привітав всіх з успішним проведенням змагань;
  • За кращу фороботу «А на Ясній горі сонце сходить» на приз директора ОДЦНТТУМ  Кодрі В.В. - книгу по фотосправі та подяку. отримала учасниця конкурсу з Тернопілького комунального закладу команди студії «ІКС –ПОЗИЦІЯ» (керівник команди Стрижко В.Л.). Такими ж подяками директор центру нагородив колектив БДЮТ та  Костіва О.В.- керівника гуртка цифрової фотографії БДЮТ за допомогу та чудову організацію фотозмагань;
  • Всім керівникам команд були вручені каталоги  фоторобіт  Спілки фотохудож
  • ників області– за сприянням члена Спілки фотохудожників України, директора Прикарпатського лісогосподарського коледжу Черневого Ю.І.
Від гостей за добру організацію конкурсу подякував Місікевич І.Т. – керівник студії «Фокус» Центру дитячої та юнацької творчості м.Сторожинця, Чернівецької області.

Програму прикрасили художні номери гуртка сучасного танцю «Тандем»(керівник А.Пристай), пісня Софії Риндзак (учениці ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, керівник Федунів І.В.) та соло на акордеоні акомпаніатора БДЮТ Долішного М.М.

Програму відкриття та закриття конкурсу вела культорганізатор БДЮТ Лучинчин Н.Л.

Обласний конкурс юних фотолюбителів (15-16.05.2018 року)